KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Kumru Kimya şirketi olarak 40 yılı aşkın polimer tecrübemizle sizlere en yeni teknoloji polimer ürünlerini sunuyoruz. Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya olarak doğadan gelen, doğa dostu biyoplastik polimer çeşitlerini sizlere sunuyoruz. Yeşil ve organik biyopolimerlerimizle her türlü imalatlarınıza yenilik katmayı ve sizlerle yükselmeyi hedefliyoruz.


Toyota Tsushi firmasının geliştirdiği Globio adlı ürün %30 biyobazlı MEG ve %70 petrol bazlı TPA malzemelerinden oluşmaktadır. Bu özellikleriyle malzeme %30 biyolojik içeriğe sahiptir ve konvansiyonel petrol türevli PET hammaddesinden ayrılmaktadır. Bu sayede kullanıldığı ürünlerde %30'a varan karbon emisyonlarında azalmalar sağlamaktadır. Globio marka biyobazlı PET hammaddesi dünyada sadece Toyota grubu tarafından üretilmekte ve dünya pazarına sunulmaktadır.


Ürün Özellikler
globio biyopet

Globio biyobazlı Biyo-PET ürünü mekanik özellikler açısından tamamen konvansiyonel petrol bazlı PET malzemesi ile aynı özellikleri taşımaktadır. Ürün aynı plastik işleme ekipmanlarında işlenmektedir. Konvansiyonel PET hammaddesi gibi şişe, elyaf, film, otomotiv parçaları ve elektronik ürün parçalarında kullanılabilmektedir.


GLOBIO Biyo-PET malzemesine ait teknik özellikler


BİYOPLASTİK GRUBU ANASAYFA


Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP