KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya, 1972 yılından bu yana plastik hammaddelerinin ticaretini yapmak üzere kurulmuştur. Bu doğrultuda tüm dünyadaki özellikle Avrupa, Uzakdoğu ve Asya’daki en önemli petrokimya üreticileriyle ticaret yapmaktadır. Kumru Kimya temel olarak Üre formaldehit, melamin formaldehit ve fenol formaldehit (bakalit) baskı tozları, glazing powder (lamalit) Polietilen (PE), Polipropilen (PP),Polivinilklorür (PVC), Polistiren (PS) ve ABS hammaddelerinin dış ticaretini yapmaktadır.


HAKKIMIZDA


40 yılı aşkın bir süredir termoset plastik piyasasında faaliyet gösteren firmamız Sami Kumru tarafından NES Ticaret adıyla kurulmuştur. Henüz daha enjeksiyon makinelerinin ve yerli üreticilerin olmadığı dönemlerde açık baskı kalıplarda kullanılmak üzere bakalit ve üre formaldehit baskı tozlarıını çeşitli Avrupa ülkelerinden Türkiye pazarına tedarik etmiştir.


1990’lı yıllarda adını günümüzdeki Kumru Kimya olarak değiştirerek pazardaki devamlılığını sürdürmüştür. Bu dönemde kabloluk ve kablo kanallık PVC başta olmak üzere, Kristal ve antişok polistren ve ABS gibi hammaddelerini de yurtdışından ithal etmiştir.


2000’li yıllardan itibaren termoset plastik hammaddelerine tekrar ağırlık veren şirketimiz, yurtdışının birçok hammadde üreticilerinin de dönemsel olarak mümessilliklerini yürütmüştür.


Günümüzde ise bu hammaddelere ek olarak, amino bazlı reçineler, biyoplastik hammaddeleri ve antimikrobiyal masterbatch ürünlerine ağırlık vererek Avrupa’nın ve Amerika’nın önde gelen üreticilerinden Türkiye pazarına en kaliteli ve en hesaplı ürünleri sunmaktadır.


Firmanın en önemli vizyonu her zaman geleceğe yönelik, geleceğin ürünlerini Türk pazarına sunabilmektir.

Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP