KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya, 1972 yılından bu yana plastik hammaddelerinin ticaretini yapmak üzere kurulmuştur. Bu doğrultuda tüm dünyadaki özellikle Avrupa, Uzakdoğu ve Asya’daki en önemli petrokimya üreticileriyle ticaret yapmaktadır. Kumru Kimya temel olarak Üre formaldehit, melamin formaldehit ve fenol formaldehit (bakalit) baskı tozları, glazing powder (lamalit) Polietilen (PE), Polipropilen (PP),Polivinilklorür (PVC), Polistiren (PS) ve ABS hammaddelerinin dış ticaretini yapmaktadır.


Lamalit (Glazing Powder)

*****Stoklarımızda yüzey parlatmak ve desen kağıdı şuruplamak için lamalit bulunmaktadır. Piyasadaki en uygun fiyatlar için iletişime geçiniz.


Lamalit hammaddesi sert ve ısıyla sertleşen bir maddedir. Melamin ve formaldehit ürünlerinin polimerleşmesinden elde etilir. Bütillenmiş formunda, n-bütanol ve ksilen içerisinde çözünmektedir. Daha sonra alkit, epoksi, akrilik, bütanol ksilen ve polyester reçineleri gibi maddeler ile çapraz bağlanarak yüzey kaplamalarında kullanılır. Geri kazanma zamanının hızına göre çeşitli türleri bulunmaktadır. William F. Talbot tarafından keşfedilmiştir.


Özellikler

Lamalit hammaddesinin özellikleri arasında yüksek gerilme direnci, eğilme katsayısı, ısıl eğilme sıcaklığı, düşük su tutuculuğu, kalıp çekintisi, yüksek yüzek sertliği ve hacim direnci bulunmaktadır. Aynı zamanda yüksek bir akışkanlığa sahiptir.


Kullanım alanları


Lamalit hammaddesi melamin ve melaminden yapılmış tepsilerin parlatılmasında ve bu endüstride kullanılan desen kağıtlarının şuruplanmasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda sertleşen üre ve melamin hammaddelerinin hidrolik preslerde daha iyi çalışması için katkı maddesi olarak da eklenebilir.


Melamin Formaldehit Recine - Lamalit Çalışma Koşulları


Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP