KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Kumru Kimya şirketi olarak 40 yılı aşkın polimer tecrübemizle sizlere en yeni teknoloji polimer ürünlerini sunuyoruz. Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya olarak doğadan gelen, doğa dostu biyoplastik polimer çeşitlerini sizlere sunuyoruz. Yeşil ve organik biyopolimerlerimizle her türlü imalatlarınıza yenilik katmayı ve sizlerle yükselmeyi hedefliyoruz.


FIBROLON marka ismiyle,FKUR, bir çok WPC’nin (Wood Plastic Composites) aksine enjeksiyon kalıplamada sorunsuz bir şekilde işlenebilen doğal elyaf ile güçlendirilmiş kompaundlar geliştirdi. Buna ek olarak, FIBROLON ile karmaşık profiller, paneller, oyuk profiller ve otomotiv içinde kullanılmak üzere çeşitli komponenler üretmek mümkündür.

Ahşap ile karşılaştırıldığında, FIBROLON kompaundları yüksek dayanıklılık ve sertlikleri ile üstünlük göstermektedirler.


Ürün Özellikler
fkur fibrolon-f8530

FIBROLON F 8530 polilaktik asit (PLA) ve diğer kompostlanabilir biyopolimerlerden oluşan bir biyobozunur bileşiktir. Doğal kaynak materyal içeriği neredeyse %100’dür. Ahşap elyaflar ile polimer arasındaki ve polimerin kendi arasındaki mükemmel bağ sayesinde, FIBROLON F 8530, diğer konvansiyonel elyaf ile güçlendirilmiş WPC’lere kıyasla (örnek olarak PP), çok daha yüksek mekanik dayanıklılığa sahiptir.

fkur fibrolon-p7550

FIBROLON P 7550 poliolefin bazlı bir ahşap plastik bileşiktir. Elyaf içeriği %50 civarındadır. Pürüzlü dokulu ahşap elyaflar, FIBROLON P 7550 ile üretilmiş ürünlere çekici bir ahşap görüntüsü ve yapısı kazandırır. Yüksek akışkanlığı ve düşük sıcaklıkta işlenme özelliği, ahşap elfayların sıcaklık ile bozunma riskini en asgari düzeye indirmektedir.

fkur fibrolon-p8540

FIBROLON P 8540 polipropilen bazlı doğal elyaf ile güçlendirilmiş bir bileşiktir. Ahşap elyaf içeriği %40 seviyesindedir. İsteğe bağlı olarak daha yüksek oranlarda ahşap içerikli malzeme üretilebilmektedir. İçeriğindeki doğal elyaflar sürdürülebilir ormanlardan elde edilen yumuşak Avrupa talaşından üretilmektedir.


BİYOPLASTİK GRUBU ANASAYFA


Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP