KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Kumru Kimya şirketi olarak 40 yılı aşkın polimer tecrübemizle sizlere en yeni teknoloji polimer ürünlerini sunuyoruz. Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya olarak doğadan gelen, doğa dostu biyoplastik polimer çeşitlerini sizlere sunuyoruz. Yeşil ve organik biyopolimerlerimizle her türlü imalatlarınıza yenilik katmayı ve sizlerle yükselmeyi hedefliyoruz.


Selüloz bazlı Biograde enjeksiyon kalıplama uygulamalarında kullanılmaz üzere özel olarak dizayn edilmiştir. Biograde ağırlıklı olarak doğal kaynaklı malzemelerden üretilmiştir ve nişasta veya nişasta bazlı herhangi bir malzeme içermemektedir.


Ürün Özellikler
fkur biograde-c7500

Biograde C 7500 özellikle enjeksiyon kalıplama uygulamalarına uygun bir selüloz karışımıdır. Yükek oranda doğal kaynak içeriğinin yanında, 100 C üstü Vicat A derecesi ile diğer biyoplastikler ile karşılaştırıldığında mükemmel ısı dayanımına sahiptir. Biograde C 7500 genel amaçlı vidaya sahip standart enjeksiyon kalıplama makinalarında rahatlıkla işlenebilmektedir. Bu malzeme ile kalıplanabilen ürünlere örnek olarak tükenmez kalemler, kozmetik ürün kalemleri ve şişeleri sayılabilir. Sıcak yolluklar kullanılması halinde, biyoplastiklerin uzun işleme süreleri ve yüksek sıcaklıklar karşısında bozunma eğilimleri göz önünde bulundurularak değişiklikler yapmak gerekir.

fkur biograde-c9550

Biograde C 9550 özellikle enjeksiyon kalıplama uygulamalarına uygun beyaz renkli bir selüloz karışımıdır. Yükek oranda doğal kaynak içeriğinin yanında, 100 C üstü Vicat A derecesi ile mükemmel ısı dayanımına sahiptir. Çoğunlukla işlenerek tek kullanımlık çatal-bıçak ürünler üretilmesinin yanında genel amaçlı vidaya sahip standart enjeksiyon kalıplama makinalarında işlenerek daha karmaşık ürünler de üretilebilinir. Sıcak yolluklar kullanılması halinde, biyoplastiklerin uzun işleme süreleri ve yüksek sıcaklıklar karşısında bozunma eğilimleri göz önünde bulundurularak değişiklikler yapmak gerekir.

fkur biograde-c6530

Biograde C 6530 içeriğindeki özel katkı maddeleri ve yüksek orandaki dolgu maddeleri sayesinde Biograde C 9550 ile benzer mekanik özellikler taşımasının yanında, onun daha da geliştirilmiş bir sürümüdür. Biograde C 6530 özellikle ince duvarlı ve uzun akış yollu enjeksiyon kalıplamanmış sert parçaların üretilmesine uygundur. Bu malzeme ısıya dayanıklı bardakların ve elektrik malzemelerinin üretilmesinde kullanılabilir.

fkur biograde-c6509cl

Biograde C 6530CL enjeksiyon ve termoform işleme şekilleri için uygun bir malzemedir. Ürün mükemmel transparanlığı ile diğer biyoplastiklere göre ön plana çıkmaktadır. Mekanik özellikleri sayesinde 0.35mm'ye kadar ince duvar kalınlığında enjeksiyon kalıplama şeklinde işlenebilmektedir ve bu özelliğiyle eşsizdir.


BİYOPLASTİK GRUBU ANASAYFA


Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP