KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Kumru Kimya şirketi olarak 40 yılı aşkın polimer tecrübemizle sizlere en yeni teknoloji polimer ürünlerini sunuyoruz. Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya olarak doğadan gelen, doğa dostu biyoplastik polimer çeşitlerini sizlere sunuyoruz. Yeşil ve organik biyopolimerlerimizle her türlü imalatlarınıza yenilik katmayı ve sizlerle yükselmeyi hedefliyoruz.


BIO FLEX ticari markası, ürün koduna bağlı olarak, yüksek miktarlarda doğal kaynak materyali içeren kopolyester ve PLA* karışımıdır. BIO FLEX nişasta veya nişasta türevi bir materyal içermemektedir. Biyoplastikler genel olarak alçak yoğunluk polietilen (LDPE), yüksek yoğunluk polietilen (HDPE) ve aynı zamanda polistren (PS) ve polipropilen (PP)gibi konvansiyonel plastik hammaddelerini ikame eder. Ambalaj uygulamalarında biyoplastikler yüksek çekme dayanımı gösterirken oldukça ince filmler haline dönüştürülebilmektedir. Arzu edilen uygulamaya bağlı olarak, ambalaj filmlerinin neme, oksijene ve kokuya karşı gelişmiş bariyer özelliği göstermeleri veya alternatif olarak geçirgenlik özelliği göstermeleri beklenir. Bu gereksinimlerin bir çoğu BIO-FLEX ailesi üyesi polimerler ile karşılanabilmektedir. BIOFLEX PLA içermesi ile 3 boyutlu yazıcılar için sarf malzemesi olarak kullanılan filamentlerin üretiminde de hammadde olarak kullanılabilmektedir.


Ürün Özellikler
fkur bioflex-f1130

BIO-FLEX® F 1130 LDPE benzeri mekanik özelliklere sahip çok amaçlı bir filmlik polimerdir. Konvansiyonel polietilen ekstrüderlerinde kolaylıkla işlenebilmektedir. Ekstrüderin tipine ve vidanın dizaynına bağlı olarak, ürün çıktısı LDPE ile karşılaştırıldığında %10’a kadar fazla olabilmektedir.

fkur bioflex-f2110

BIO-FLEX® F 2110 daha yüksek doğal kaynak materyal içeriğine ve daha yüksek çekme dayanımına sahiptir. Mekanik özellikleri ve dokusu itibariyle HDPE’ne benzemektedir. İnci gibi parlaklığı, yüksek yarı şeffaflığı ve uzama kabiliyeti ile sertlik arasındaki dengeli mekanik özellikleri kendini diğer biyopolimerlerden ayırt eder.

fkur bioflex-f6510

BIO-FLEX® F 6510 ağırlıklı olarak doğal kaynak hammaddelerden üretilmiştir. Bu daha sert çeşit biyopolimer ideal olarak enjeksiyon kalıplama ve hava basınçlı kalıplama işleme tekniklerine uygundur. Dökme levha ekstrüzyonu ve buna müteakip ısıl şekillendirme de mümkündür.

fkur bioflex-f6611

BIO-FLEX® F 6611 içinde sertifikalı olarak GDO içermeyen ve hali hazırdaki türlerin geliştirilmiş bir çeşididir. BIO-FLEX® F 6611 ideal olarak termoform kalıplama için kullanılmaktadır. Zarif bir dokunuşu vardır. ve mükemmel bir parlaklığa sahiptir.

Uygun şekilde işlendiğinde, Isıyla bozunma derecesi (HDT) 130 °C'nin üzerindedir ve bu özelliğiyle biyoplastiklere gore mükemmel bir ısı dayanıma sahiptir. BIO-FLEX® F 6611 aynı zamanda biyobozunur özelliktedir ve yüksek oranda yenilenebilir kaynaklardan elde edilmiş hammaddelerden üretilmektedir. Bu malzemeden üretilen ürünler arasında hazır sıcak yemek kapları gibi ürünler bulunmaktadır.

fkur bioflex-a4100cl

BIO-FLEX® A 4100 CL ağırlıklı olarak doğal kaynak hammaddelerden üretilmiştir ve neredeyse kristal şeffaflığına sahiptir. Oldukça gergin ve dokusu itibariyle polipropilene yakın bir üründür. Herhangi bir modifikasyona ihtiyaç duymadan şişirme film üretilebilinen ilk şeffaf biyoplastiktir. Rakibi diğer biyoplastikler ile karşılaştırıldığında, sahip olduğu yüksek bariyer özellikleri kendisini eşsiz kılmaktadır.

fkur bioflex-s6540

BIO-FLEX® S 6540 yüksek gerginliği ve yüksek çarpma dayanımı ile ön plana çıkmaktadır. Bu ürün aynı zamanda hem enjeksiyon kalıplamaya, hem hava basınçlı kalıplamaya, hem de dökme levha ekstrüzyonu sonrası ısıl şekillendirmeye uygundur. BIO-FLEX® S 6540 standart enjeksiyon kalıplama makinalarında işlenebilmektedir. Ürünün sahip olduğu yüksek termal iletkenlik sayesinde kısa döngü sürelerine ulaşmak mümkündür.

fkur bioflex-s9533

BIO-FLEX® S 9533 özellikle enjeksiyon kalıplama uygulamaları için tasarlanmış bir biyoplastik malzemedir. Mükemmel akışkanlık özelliği sayesinde işlenme için ideal özelliktedir ve mekanik özellikleri polistren (PS) ile karşılaştırılabilir seviyededir. Ek olarak BIO-FLEX® S 9533 yüksek oranda yenilenebilir hammadde içeriğiyle birlikte biyobozunur özelliktedir.


BİYOPLASTİK GRUBU ANASAYFA


Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP