KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Kumru Kimya şirketi olarak 40 yılı aşkın polimer tecrübemizle sizlere en yeni teknoloji polimer ürünlerini sunuyoruz. Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya olarak doğadan gelen, doğa dostu biyoplastik polimer çeşitlerini sizlere sunuyoruz. Yeşil ve organik biyopolimerlerimizle her türlü imalatlarınıza yenilik katmayı ve sizlerle yükselmeyi hedefliyoruz.


İlk olarak ticari ölçekte 2010 Eylül'de üretilen Yeşil Polietilen ürünü Braskem firmasının biyopolimer alanında dünya lideri olmasını sağlamıştır.


Pazar bu ürüne özellikle yenilenebilir kaynaklardan üretilmiş olduğundan (fosil kaynakları yerine), şeker kamışı etanolu, ve bu sırada da geleneksel PE ile aynı performans özelliklerini koruduğundan değer vermektedir. Bu da ürünün çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilmesine olanak sağlar.


Dünya çapında ödüllendirilen ve tanınan, Braskem'in Yeşil PE'nin çok pozitif bir çevresel dengesi bulunmaktadır. Bütün tedarik zinciri göz önünde bulundurulduğunda, her üretilen ton başına 2.5 metrk ton karbondioksiti atmosferden yok etmektedir. Ürün pazara 2007 yılında duyurulmuş ve uluslararası Beta Analytic labortuvarı tarafından sertifikalandırılmıştır. Yakın zamanda da Belçika'nın Vincotte Enstitüsü tarafından sertifikası verilmiştir.


Polietilen dünyada en yaygın kullanılan plastik hammaddesidir. Özellikle otomotiv endüstrisinde, kozmetik üreticileri tarafından, ambalajlarda, oyuncaklarda, kişisel bakım ürünlerinde, temizlik ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır.


Ürün Özellikler
braskem green pe

Braskem firmasının enjeksiyon kalıplamaya uygun olan YYPE benzeri mekanik özelliklere sahip 4 ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerde SHA7260, kova, oyuncak, şişe kapağı ve çeşitli ev eşyalarının üretiminde kullanılmaktadır. SHC 7260 ürünü endüstriyel ve genel kullanım amaçlı kutular, tuvalet kapakları ve oyuncak gibi ürünlerin üretilmesinde kullanılmaktadır. SHD7255LSL ürünü alışveriş ve balık için kutular ve genel kullanım amaçlı kutular için kullanılabilmektedir. Son olarak SGE7252 kodlu ürün ise içecek şişelerinin kapaklarının üretilmesi için uygundur.

braskem green pe

Braskem Yeşil PE ürün grubu içindeki diğer uygulama alanı elyaf ekztrüzyonudur. Bu ürünler mekanik özellikleri itibariyle YYPE ile benzerlik göstermektedir. SHA7260 ürünü genel elyaf ve tela üretimi için uygunken, SHE150 ise koruyucu fileler ve ip üretimi için kullanılabilmektedir.

braskem green pe

Braskem Yeşil PE ürün grubu içerisinde piyasada şişirmelik olarak ifade edilen hava basınçlı kalıplama yöntemi ile işlenen mekanik özellikleri YYPE benzeri ürünler de bulunmaktadır. Bu ürün grubundaki SGF4950 gıdaya uygun şişeler, ilaç ve kozmetik şişeleri ve kaplarında kullanılabilmektedir. SGF4960 ürünü ise kozmetik, kayganlaştırıcı yağlar ve farmasötik uygulamalar için rijid kapların üretilmesi için uygundur. Son olarak SGD4960 kodlu ürün ise gıda dışı uygulamalar için uygun sert kapların üretilmesi için işlenebilmektedir.

braskem green pe

Braskem Yeşil PE ürün grubundaki en geniş ürün profiline sahip ürünler ise üflemeli film ya da levha şeklindeki film ekztrüzyonu ile işlenebilen ürünlerdir. Bu ürünler arasında akışkanlığı 1-2.5 arası değişen mekanik özellikleri AYPE'ler ile benzerlik gösteren çeşitli ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler aynı zamanda yırtılma dirençleri açısından farklılık göstermektedir.

braskem green pe

Braskem Yeşil PE ürün grubunun son üyesi ise alışveriş torbaları ve butik plastik torbaları üretimi amacıyla kullanılabilen YYPE benzeri SGM4950F ürünüdür. Bu ürün yüksek darbe direnciyle öne çıkmaktadır.


BİYOPLASTİK GRUBU ANASAYFA


Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP